Проведення технічного обслуговування (ТО)

Перше що треба пам’ятати – обслуговувати ГБО потрібно вчасно та регулярно. Не забувайте, що газове обладнання вимагає від власника уваги під час використання. У порівнянні з діагностикою автомобіля, яке власник може робити будь-коли, поточне обслуговування варто проводити регулярно. Здебільшого його проводять 1 раз на 10 тисяч кілометрів. Але якщо ГБО у вас нове, варто проводити обслуговування частіше за вказаний термін, адже спочатку деталі притираються і поломки можуть з’явитися швидше.

Як обслуговувати ГБО

obsluzhivanie-i-remont-gbo_2Під час обслуговування газового обладнання слід провести діагностику всіх можливих поломок, а також провести ремонт і замінити комплектуючі, не забувайте і для регулювання обладнання. Найчастіше технічне обслуговування ГБО проходить у такі етапи:

  • Діагностика системи за допомогою комп’ютера. Це дає можливість дізнатися про будь-які помилки в системі та побачити показники системи.
  • Перевірте всі з’єднання та муфти і необхідно перевірити кріплення головних деталей ГБО, подивіться на редуктор, клапан і газовий балон.
  • Провести перевірку магістральних труб на цілісність та їх з’єднання. Витоку газу не повинно бути. Рекомендуємо та проводити продування магістралі.
  • Необхідно замінити всі фільтри та витратні матеріали.

Це звичайно не повний список всього, що потрібно робити під час ТО. Наприклад, кожен 30 тисяч пробігу потрібно проводити заміну демпферних кілець, а кожні 50 тисяч необхідно міняти мембрани та клапани редуктора. З часом потрібно проводити діагностику і самого редуктора і ремонтувати його, якщо потрібно. Слід зазначити, що слідкувати так само потрібно і за системою спалювання, перевіряти форсунки і при необхідності проводити їх заміну.

Обслуговування ГБО не дороге і ми не рекомендуємо економити при виборі деталей або станцій обслуговування (звичайно в розумних межах). Все, що потрібно для правильної роботи газового обладнання – це просто все робити вчасно та замінювати всі розхідники та деталі до того, як це призведе до більш серйозних поломок, що змусить вас витратити набагато більше грошей для їх усунення.