STAG Mobile: газова мобільність

Як тільки автомобіль обзавівся власними «мозками», з’явилася можливість краще контролювати його роботу і більш точно налаштовувати. Фахівці СТО за допомогою спеціальних сканерів проводять моніторинг та діагностику стану автомобіля, а роль посередника між людиною та машиною виконує комп’ютер. Інтерфейсний кабель та ноутбук з відповідним програмним забезпеченням стали невід’ємною частиною сучасної СТО. У той же час, нинішні технології дозволяють використовувати радіоканал замість кабелю. Найчастіше для цього використовують різні OBD (On-board diagnostics) пристрої, що працюють за протоколом Bluetooth. Водночас управління автомобільними «мозками» стало доступним не лише фахівцям, а й пересічним обивателям.

Управління сучасним газобалонним обладнанням також відбувається за допомогою спеціального газового контролера. Він керує роботою системи ГБО, отримуючи інформацію зі штатного блоку управління. Втручання у роботу газового контролера раніше проводилося лише станції технічного обслуговування. Для того, щоб полегшити роботу спеціалістам СТО та надати можливість самим водіям контролювати функціонування газобалонного обладнання, провідний світовий виробник автомобільних систем LPG/CNG відомих під маркою STAG, створив програмне забезпечення STAG Mobile. Завдяки йому тепер для роботи з контролером ГБО не потрібен ноутбук і дротове з’єднання. Прочитати налаштування та за необхідності змінити деякі з них може будь-який власник смартфона або планшета з ОС Android. Для роботи буде потрібний радіомодуль Bluetooth від STAG, який гарантує надійне та безпомилкове підключення до блоку управління. Фірмовий Bluetooth може працювати з усіма системами від STAG і може замінити традиційний кабель для підключення ноутбука до газового блоку управління. Але якщо вже говорити про мобільність, то варіант із планшетом та програмою STAG Mobile значно цікавіший.

Програма STAG Mobile може працювати із системами сімейства STAG Q-BOX. Програма дозволяє не лише зчитувати поточні налаштування, а й змінювати їх. За допомогою STAG Mobile можна зробити автокалібрування, відкоригувати необхідні параметри вручну, подивитися 2D-карту впорскування бензину та газу, задати множник, відкоригувати час упорскування, тиск і температуру газу, а також безліч інших параметрів. Для перегляду доступні частота обертання колінчастого валу двигуна, навантаження та час упорскування, тиск і температура зрідженого газу, температура редуктора та значення напруги живлення лямбда-зонда. Мобільний додаток забезпечує практично повний функціонал сервісної програми, яку використовують для настроювання газобалонного обладнання на СТО. Для зручності роботи з програмою виробник рекомендує використовувати мобільні пристрої з діагоналлю екрана не менше 7 дюймів. При використанні обладнання STAG та його налаштування фахівцями СТО, необхідність контролю та коригування параметрів виникає рідко, але завдяки STAG Mobile тепер навіть перед зверненням на сервіс будь-який водій може перевірити стан системи і можливо навіть самостійно усунути дрібні несправності. Крім цього, STAG Mobile чудово виконує функції універсального OBD2/EOBD сканера. Завдяки цьому користувачі отримують можливість рахувати та переглянути параметри роботи штатного ЕБУ, скинути помилки системи або дізнатися безліч інших параметрів, раніше доступних виключно фахівцям СТО.
Завдяки мобільності можна контролювати систему ГБО та штатний блок управління навіть у русі. За необхідності можна переглянути та зберегти для подальшого аналізу лог роботи обох систем.

Вы можете оставить отзыв о нашей работе